Розклад роботи:
Пн-Чт: 09:00-18:00
Пт: 09:00-17:00
Сб,Нд: Вихідні

Перероблення гною – в гроші

Автор: DAT Дата: 25.09.2021
Перероблення гною – в гроші

Тваринництво, як галузь сільського господарства успішно набирає оберти по її розвитку на Україні. Все більше компаній намагаються впроваджувати передові технології в питанні змісту, відгодівлі великої рогатої худоби. Обмін досвідом з європейськими компаніями, які мають успішні показники зростання в цьому сегменті є хорошою підмогою в рішенні даних бізнес-завдань. Ось і цього разу компанія Дойче Аграртехнік (DAT) відвідали наших чеських партнерів, компанії яких стали частиною величезного конгломерату AGKO в категорії постачання устаткування для тваринництва і проєктування ферм для різних видів тварин.

Умови утримання ВРХ є одним з важливих чинників для досягнення високих надоїв і здоров’я тварин. Підстил, відсутність протягів, вентилювання приміщення, прибирання гною – перелік частини питань, які були першочерговими у поїздці. Але в цьому огляді ми коротко зупинимося на технології перероблення гною і утримання тварин на сухому гної. Багато тваринницьких підприємств стикаються з проблемою утилізації і зберігання гною, а також використання різних видів підстилки для тварин. Виявляється у світі вже давно знайдено розв’язання цієї проблеми. Цікаво, то що тварина саме робить висококласний матеріал для підстилки, а також органічне добриво. Технологічно процес перероблення гною, на подив виявився логічним і простим – відділенні рідкої фракції від сухої за допомогою сепаратора для гною.


Стоки гною з виробничих корпусів спрямовуються в приймальний резервуар (лагуну) для накопичення перед процесом розділення. Насос перекачує однорідну рідоту в сепаратор для гною

Рідину, відокремлену сепаратором, можна перекачувати звичайним насосом для стічних вод або транспортувати самопливом у відстійник або лагуну для зберігання. А потім вносити, як органічне добриво на поля. Отримувана тверда фракція вирушає на компостування, а потім використовується, як органічне добриво на полях або упаковується і вирушає на експорт. Але найцікавішим є використання сухої фракції гною як підстилки для тварин. В порівнянні з іншими видами підстилки сухий гній має безліч переважних складових:

  • Економічна – нема потреби заготовлювати і подрібнювати солому, транспортувати, зберігати і так далі, не говорячи про пісок або тирсу.
  • Практична – багатократне використання гною з ферми
  • Профілактична – використання сухого гною виключає травмування шкірного покриву на колінних суглобах тварини, в порівнянні з використанням матів або піску, а також знижує ризик виникнення маститу у тварин
  • Гігієнічна – сухий гній має пористу, розсипчасту структуру, з оптимальною вологістю, що забезпечує чудовий рух повітря в сухій масі під час компостування, що зменшує неприємний запах. Невеликий вміст сухих речовин і різних домішок робить суху масу непривабливою для мух, щурів і інших паразитів.

Як бачимо – усе геніальне просто! Для отримання детальнішої інформації після перероблення гною і утримання тварин на сухому гної звертайтеся до фахівців Дойче Агротехнік (DAT) в розділі Контакти.