Перероблення гною – в гроші

Анатолій Соловйов : Нам пророкують аграрну країну, але ми своїм дітям залишимо просто Сахару
ІнтерАгро 2018

Тваринництво, як галузь сільського господарства успішно набирає оберти по її розвитку на Україні. Все більше компаній намагаються впроваджувати передові технології в питанні змісту, відгодівлі великої рогатої худоби. Обмін досвідом з європейськими компаніями, які мають успішні показники зростання в цьому сегменті є хорошою підмогою в рішенні даних бізнес-завдань. Ось і цього разу компанія Дойче Аграртехнік (DAT) відвідали наших чеських партнерів, компанії яких стали частиною величезного конгломерату AGKO в категорії постачання устаткування для тваринництва і проєктування ферм для різних видів тварин.

Умови утримання ВРХ є одним з важливих чинників для досягнення високих надоїв і здоров’я тварин. Підстил, відсутність протягів, вентилювання приміщення, прибирання гною – перелік частини питань, які були першочерговими у поїздці. Але в цьому огляді ми коротко зупинимося на технології перероблення гною і утримання тварин на сухому гної. Багато тваринницьких підприємств стикаються з проблемою утилізації і зберігання гною, а також використання різних видів підстилки для тварин. Виявляється у світі вже давно знайдено розв’язання цієї проблеми. Цікаво, то що тварина саме робить висококласний матеріал для підстилки, а також органічне добриво. Технологічно процес перероблення гною, на подив виявився логічним і простим – відділенні рідкої фракції від сухої за допомогою сепаратора для гною.

Стоки гною з виробничих корпусів спрямовуються в приймальний резервуар (лагуну) для накопичення перед процесом розділення. Насос перекачує однорідну рідоту в сепаратор для гною

   

Рідину, відокремлену сепаратором, можна перекачувати звичайним насосом для стічних вод або транспортувати самопливом у відстійник або лагуну для зберігання. А потім вносити, як органічне добриво на поля. Отримувана тверда фракція вирушає на компостування, а потім використовується, як органічне добриво на полях або упаковується і вирушає на експорт. Але найцікавішим є використання сухої фракції гною як підстилки для тварин. В порівнянні з іншими видами підстилки сухий гній має безліч переважних складових:

  • Економічна – нема потреби заготовлювати і подрібнювати солому, транспортувати, зберігати і так далі, не говорячи про пісок або тирсу.
  • Практична – багатократне використання гною з ферми
  • Профілактична – використання сухого гною виключає травмування шкірного покриву на колінних суглобах тварини, в порівнянні з використанням матів або піску, а також знижує ризик виникнення маститу у тварин
  • Гігієнічна – сухий гній має пористу, розсипчасту структуру, з оптимальною вологістю, що забезпечує чудовий рух повітря в сухій масі під час компостування, що зменшує неприємний запах. Невеликий вміст сухих речовин і різних домішок робить суху масу непривабливою для мух, щурів і інших паразитів.
  • Як бачимо – усе геніальне просто! Для отримання детальнішої інформації після перероблення гною і утримання тварин на сухому гної звертайтеся до фахівців Дойче Агротехнік (DAT) в розділі Контакти.