Демопоказ агрегату для внесення рідких добрив AMAZONE FDC 6000
Вперше у Київській області на полях ТОВ Дібрівка Агросервіс компанією Дойче Аграртехнік була проведена демонстрація агрегату для внесення рідких добрив AMAZONE FDC 6000. Агрегат працював у тандемі з просапною сівалкою AMAZONE EDX 9000-TC, яка вже зарекомендувала себе на посівах в цьому господарстві у сезоні 2019 року. Слід відмітити. Що агрегат AMAZONE FDC 6000 може працювати у тандемі з сівалками різних типів.
Основною метою демонстрації було проведення посіву з одночасним внесенням двох видів добрив: рідких добрив – за допомогою бочки з розподільним обладнанням FDC 6000, та мінеральних добрив «стартових» – з бункеру самої сівалки, при посіві просапної групи. Згідно з висновками технологів та розробників даного обладнання, такий посів має ряд переваг, а саме:
– внесення рідких добрив при посіві за один прохід ( вноситься КАС, який як відомо має три різні форми азоту, що сприяє більш тривалому періоду його дії),
– внесення мінеральних добрив «стартових» для більш інтенсивного росту рослин на ранніх стадіях, що сприяє формуванню більш розвиненої кореневої системи, яка дає можливість рослинам отримувати вологу з більш глибоких шарів грунту, що у сьогоднішніх кліматичних умовах є дуже важливим аргументом.
У процесі демонстрації було проведено посів кукурудзи: 80 000 шт/га на силос та 75 000шт/га товарної кукурудзи, на глибину 7-8 см зі швидкістю 10-11 км з одночасним внесенням КАС32 з нормою 100 л/га та мінеральних добрив (N16P34) 80кг/га в один рядок на глибину 10 см.
Технологічно, завантаження рідких та мінеральних добрив відбувалося одночасно. На повне завантаження агрегату було витрачено не більше 30 хвилин, спочатку підключили завантаження КАСу, за допомогою відцентрового насосу 500л/хв, який встановлений на бочці FDC 6000 та працює автономно. Фактичний об’єм складає 6400 л.
Слід зазначити, що завантаження посівного матеріалу в сівалку EDX 9000-TC Amazone (сівалка має два бункери), з якою агрегатовано бочку FDC 6000 , відбувається досить швидко. Розподіл та укладання насіння, відбувається за допомогою центрального розподільного барабану, при підвищенні тиску, посівний матеріал рухається по насіннєпроводу до сошника та посівної борозни.
Агрегатувалась наша комбінація з трактором Сlaas Axion 930, хоча сівалка EDX розрахована на швидкість до 15 км/час без втрат якості посівів, враховуючи складний ландшафт у даному регіоні та загальну масу комбінації при повному завантаженні, яка склала близько 16-и тон, була вибрана швидкість посіву 10- 11 км/год.
При розворотах – спочатку були побоювання, що комбінація буде не маневрена та складною в управлінні, але на практиці кваліфікована робота механізаторів цього господарства та заміри показали, що радіус збільшився не критично – всього на 1.5м.
При посіві були оцінені показники якості посівів: глибина посіву, відстань між насінинами, розрахункова кількість насіння на метр посіву.
Як видно на фото всі параметри були виміряні та дотримані, відповідно до запитів фахівців агрономічної служби господарства.
Під час демонстрації, були закладені дослідні посіви, в однакових умовах:
– посів з одночасним внесенням рідких та мінеральних добрив,
– посів без внесення рідких, а лише з внесенням мінеральних добрив.
Чекаємо на отримання сходів та будемо проводити аналіз результатів посіву та інформувати Вас.